Jazierkový vysávač nie je filter

Jazierkový vysávačJazierko v záhrade je umelo vytvorený ekosystém, ktorý si musí počas celého roka udržiavať biologickú rovnováhu. Je vystavené rôznym poveternostným vplyvom. V zime ho zviera ľad, v lete ho zas zužujú vysoké teploty.

V jazierku musí byť neustále dostatok kyslíka. Je potrebný pre živočíchy i pre rastliny v ňom. Výkaly rýb, nespotrebované krmivo, odumreté zvyšky rastlín sú biologickým odpadom, ktorý sa rozkladá na dne jazierka, mení sa na bahno, v ktorom sa „stráca“ kyslík. Preto, ak chceme mať jazierko zdravé, musíme mu občas pomôcť a to tak, že z neho odpad a bahno odstránime.

Používame na to jazierkový vysávač. Ale pozor! Vysávač nie je filter. Zákazníci sa často pýtajú na to, či výtokovú hadicu z vysávača môžu nasmerovať do jazierka.

 

Silónové vrecko na hadici jazierkového vysávača

Vytekajúci kal z výtokovej hadice jazierkového vysávačaJe to možné, ale iba v tom prípade, ak vysávame riasy , listy a iné nečistoty z hladiny jazierka. Vysávač vtedy nasáva prakticky čistú vodu. Na koniec výtokovej hadice upevníme silónové vrecko, v ktorom sa zachytávajú nečistoty a výtok z hadice smerujeme do jazierka.

Ak však vysávame dno zanesené bahnom, voda je úplne špinavá, nemožno ju vracať späť do jazierka. Výtok z vysávača smerujeme buď do kanalizácie alebo do výsadby okolo jazierka. Vysávaním sa odčerpá z jazierka istý objem vody, ktorý závisí od dĺžky vysávania a výkonu vysávača. Po ukončení práce, odčerpaný objem vody doplníme.

Oase PondoVac 4 jazierkový vysávačPri výbere vysávača sa riadime hĺbkou jazierka a jeho rozlohou. Vo všeobecnosti platí, že pre jazierka s objemom do 5m3 a maximálnou hĺbkou 1,5 m vystačíme s vysávačom Pondomatic alebo Pondovac classic. Pre väčšie okrasné jazierka, kúpacie jazerá a bazény odporúčame vysávač Pondovac 4. Uvedené typy vysávačov sa líšia nielen technickými parametrami a prevedením – dizajnom, ale aj spôsobom fungovania.

Kým Pondovac 4 vďaka patentovanému dvojkomorovému systému dokáže súčasne nasávať aj vyprázdňovať zásobník bez prerušenia chodu, Pondomatic a Pondovac classic pracujú s prerušovaním chodu . V praxi to znamená, že po naplnení zásobníka sa na 15 sekúnd zastaví chod motora a zásobník sa vyprázdni. Deje sa tak vďaka inteligentnej elektronike motora. O vyššie uvedených vysávačoch môžeme povedať, že sú obojživelné, pretože okrem mokrého vysávania ich môžeme použiť aj na suché vysávanie a to použitím papierového vrecka. Výtokovú hadicu vtedy nepoužívame.

Uverejnené v Nezaradené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*