Trávnik v zatrávňovacich doskách

Zatrávňovacie dosky - Trávnik v zatrávňovacích doskách

Zatrávňovacie dosky sú výbornou alternatívou zatrávnenia parkovacích, príjazdových a iných plôch, kde je obyčajné založenie trávnika neefektívne.

Čo do nosnosti, majú porovnateľné parametre ako betónová dlažba (závisí na type zatrávňovacích dosiek). Oproti takzvanej betónovej Eko dlažbe majú však viacero predností:

  • trávnik pôsobí jednoliato, ako klasická zelená plocha vďaka prerastaniu trávy z bunky do bunky
  • v horúčavách letných dní sa neprehrievajú, a tak nehrozí spálenie trávy
  • dobrý transport vody po ploche
  • ľahká manipulácia a rýchle položenie
  • nízka hmotnosť

Zavlažovanie v zatrávňovacích doskách Eura Maxi Vďaka týmto vlastnostiam sa zatrávňovacie dosky stávajú čoraz viac obľúbeným materiálom pri budovaní parkovacích a príjazdových plôch pri rodinných domoch i na verejných priestranstvách.

Pozornosť chceme upriamiť na starostlivosť o trávnik v tzv. zatrávňovačkách. Je dôležité uvedomiť si, že podklad pod zatrávňovacou doskou tvorí štrk, ktorý vlahu nezadržiava. Preto, ak chceme mať plochu zo zatrávňovacich dosiek rovnako krásne zelenú ako ostatný trávnik, musíme ju zavlažovať väčšou dávkou vody a tiež častejšie. To isté platí aj o hnojení.

Naša rada: Pri budovaní závlahového systému odporúčame natiahnuť samostatnú sekciu pre plochu zo zatrávňovačiek, aby sa tu dala dĺžka zavlažovania regulovať individuálne.
Zatrávňovacie dosky Eura MAXI

Zatrávňovacie dosky Eura Maxi

Zatrávňovacia doska (dlažba) Eura MAXI (článok)
Ísť do obchodu »