Kúpacie jazerá - biobazény

Kúpacie jazero v záhrade nie je luxusom, ale je novodobým trendom životného štýlu.Kúpať sa v tichu a súkromí svojej záhrady je snom nejedného milovníka vody. Nemusí to byť iba kúpanie v modrej plastovej nádrži. Čo tak zaplávať si v objatí rastlín a v čistej nechlórovanej vode, tak ako v prírode. Takéto kúpanie si užijete v prírodnom kúpacom jazere. Možno pri ňom veľmi rýchlo a účinne relaxovať, nabrať nové sily bez toho, aby sme za oddychom museli cestovať na veľké vzdialenosti.


So značkovou technológiou vám takýto sen splníme. Samozrejmosťou je poskytnutie záruky.

Čo je kúpacie jazero

Kúpacie jazero, vo verejnosti často nazývané aj bio-bazén, je v podstate fóliové jazero, pričom tvar a veľkosť prispôsobíme kompozícii celej záhrady. Plávacia časť je spravidla oddelená od tzv. regeneračnej zóny pevnou stenou, ktorá končí 20 – 30 cm pod hladinou, aby bola zabezpečená cirkulácia vody. Táto časť nie je vysadená rastlinami a to je jediná podoba s bazénom. Kúpacie jazero môžeme navyše doplniť o tečúcu vodu vo forme potoka či vodopádu, alebo umiestniť v ňom malú fontánku. Pekným doplnkom je drevený mostík, na ktorom sa dá pri kúpaní oddychovať a súčasne pozorovať život v jazere.Bez správne navrhnutej filtrácie to nefunguje!

Keďže v kúpacom jazere je biologicky živá voda, jazero potrebuje tzv. "mechanicko-biologickú filtráciu" za pomoci nitrifikačných baktérií. Bez filtrácie by to bol prirodzený biotop, v ktorom je podiel regeneračnej zóny 70-80 %, kde samočistiaci proces zvládnu vodné rastliny a baktérie. Pri realizáciách záhradných kúpacích jazier je požiadavka skôr na väčšiu plávaciu časť na úkor regeneračnej zóny, kde je filtračný systém nevyhnutný. V našej doterajšej praxi sa nám osvedčil modulový filtračný systém Proficlear od Oase, ktorý umožňuje vytvárať rôzne konfigurácie pre jazerá všetkých veľkostí. V prípade potreby sa vždy dá rozšíriť. Jeho výhoda je, že môže byť použitý ako gravitačný, alebo prietokový. Celú ponuku, ako aj najpoužívanejšie zostavy filtrácií kúpacích jazier nájdete v našom e-shope.


Fotogaléria

(stavba kúpacieho jazera a montáž filtračného systému)