Priezračne čistá voda: Clear Water System (CWS)

Celoročne biologicky čistá voda bez veľkej námahy – čo pre množstvo majiteľov jazierok doposiaľ znelo ako sen, sa dá vďaka systému Clear Water dosiahnuť celkom jednoducho. Systém pozostáva až zo šiestich rôznych navzájom zladených komponentov, ktoré sa ako sada stávajú manažérom jazierka. Dokonale navzájom zladené plnia úlohy inteligentného čistenia jazierka. Filter jazierka tak monitoruje teplotu a môže svoj výkon podľa potreby meniť a prípadne zapnúť integrovanú UVC lampu. Výsledkom nie je len dokonale čistá voda, ale úspora energie dosahujúca až 20 percent. Aby ste si mohli priezračnú vodu užívať čo možno nerušene, filter Filtomatic CWS sa automaticky čistí od usadzovaného blata a iných nečistôt. Ostáva tak viac času pre pôžitok a jasný pohľad na život v jazierku.

Filtračné čerpadlo Aquamax Eco CWS

AquaMax Filtračné čerpadlo Aqumax Eco CWS Srdce systému Clear Water pracuje energeticky efektívne a spoľahlivo. Dokonca i častice nečistôt až do veľkosti desať milimetrov sú odčerpané z dna jazierka do filtra – prvý krok k priezračnej vode.

Filter Filtomatic CWS

FiltoMatic CWS Živiny a škodlivé látky naviazané v bahne sú cez filtračný systém odstraňované v biologicko-mechanických procesoch z vody. Systém kontroluje teplotu vody a aktivuje v prípade potreby čerpadlo na bahno rovnako ako UVC zariadenie. Filtračný modul je k dostaniu v troch rôznych veľkostiach.

Štartér filtra BioKick CWS

BioKick Štartér filtra obsahuje mikroorganizmy a živiny baktérii. Tie sa starajú o rýchle osadenie filtračného bahna mikroorganizmami, ktoré odbúravajú nečistoty. Vysokovýkonné baktérie odbúravajú živiny a zbavujú vodu jedovatých látok.

Hladinový skimer SwimSkim CWS

SwimSkim CWS Nečistoty ako lístie a živiny, ktoré sa do jazierka dostávajú cez jeho povrch, znižujú kvalitu vody. Povrchový vysávač ich odstraňuje predtým, ako klesnú na dno a zásobuje jazierko pre život dôležitým kyslíkom. Usadeniny na dne jazierka sú rozvirované a dostávajú sa tak do filtra.

Prevzdušňovač jazierka OxyTex CWS

OxyTex Set CWS Kyslík je dôležitý pre udržovanie dobrej kvality vody, pretože udržuje mikroorganizmy nažive. OxyTex prevzdušňuje vodu, spôsobuje cirkuláciu vody a vďaka svojmu vzhľadu podobnému rastlinám ponúka veľkú plochu k osídleniu mikroorganizmami, ktoré odbúravajú živiny. Prevzdušňovač jazierka môže zvýšiť účinnosť filtra až o 25%.

Krycie skaly FiltoMatic Cap CWS

FiltoMatic Cap Dekoratívny plášť s povrchom prirodzene posypaným pieskom chráni FiltoMatic CWS zakopaný do zeme. Zakrytie do skalnatého dekóru je odolné voči vplyvom počasia a zapadá vďaka svojmu designu blízkemu tomu prirodzenému nenápadne do záhradného sveta. Technika v záhradnom zariadení a krajine okolo jazierka sa tak stáva takmer neviditeľnou.